


| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 15.989131 mg |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO |
| Current Rating | 6 mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Max Supply Current | 6 mA |
| Max Duty Cycle | 55 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Supply Current | 6 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
